Close

Відкриття аспірантури за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» на завершальному етапі

17 червня 2024 року під головуванням завідувача кафедри к.т.н. Олександра Бобарчука відбулось розширене засідання кафедри КММТ в змішаному (онлайн та очне) форматі. Основне питання порядку денного – розгляд, обговорення та затвердження освітньо-наукової програми (ОНП) “Технології електронних мультимедійних видань” за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія».

Окрім співробітників кафедри в засіданні взяли участь:

  • члени групи забезпечення ОНП Дмитро Кучеров, д. т. н., проф., професор кафедри комп’ютеризованих систем управління НАУ та Олександр Вовна, д. т. н, проф., професор кафедри комп’ютерних систем та мереж НАУ;
  • стейкхолдери: Лариса Березівська, д.п.н., проф., директор Державної науково-педагогічної бібліотеки імені В.О.Сухомлинського; Світлана Литвинова, д.п.н., с.н.с., заступник директора з наукової роботи Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України; Юрій Цирульнєв, директор приватного підприємства «ЛАБОРАТОРІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»; Сергій Скиба, начальник відділу розробки WebToPrint ТОВ “КОМПАНІЯ С.В.М.”;
  • представники академічної спільноти: Світлана Литвинова, д.п.н., с.н.с., заступник директора з наукової роботи Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України; Ігор Огірко, д.ф-м.н., професор, кафедри інформаційних та мультимедійних технологій Української академії друкарства; Андрій Гордєєв, д.т.н., проф., професор кафедри комп’ютерних систем і технологій, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця;
  • здобувачі вищої освіти ступеню «Магістр» та випускники магістерської програми минулих років.

Під час виступів учасники засідання підкреслили актуальність відкриття ОНП «Технології електронних мультимедійних видань» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія». Було підкреслено, що ОНП в редакції 2024 року є унікальною в Україні, відповідає вимогам роботодавців та ринку праці і на даному етапі не потребує внесення змін по суті. Перелік обов’язкових освітніх компонентів ОНП надає можливість отримання здобувачами освіти загальних та спеціальних компетентностей і результатів навчання, які повністю відповідають стандарту вищої освіти освітньо-наукового рівня спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія».

Було запропоновано в майбутньому посилити практичну складову програми для розвитку науково-професійних навичок здобувачів, включення нових дисциплін, які охоплюють новітні технології у сфері електронних мультимедійних видань, лабораторних робіт, майстер-класів і практичних проєктів, які дозволять здобувачам застосовувати теоретичні знання на практиці; розширити партнерство з видавничими та поліграфічними компаніями в Україні та за кордоном для організації стажувань з впровадженням перспективних технологій; посилити увагу науковим дослідженням щодо моделювання науково-технологічних процесів виготовлення мультимедійних видань; розширити тематики наукових розробок методологій електронних мультимедійних видань із застосуванням імерсивних технологій.

Здобувачі та випускники запропонували залучати здобувачів до участі в реальних проектах, які виконуються у співпраці з індустріальними партнерами або університетськими видавництвами, передбачити в курсах дисциплін виконання практичних завдань зі створення різних видів сучасних електронних мультимедійних видань, брати участь в міжнародних проєктах та грантах, розширити вивчення мов програмування високого рівня для створення електронних мультимедійних видань, приділити увагу курсам з дизайну веб-застосунків, використовувати інтерактивні методи навчання, такі як симуляції, рольові ігри та кейс-студії, які моделюють реальні ситуації та проблеми в галузі видавництва та поліграфії.

Кафедра ухвалила ОНП «Технології електронних мультимедійних видань» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» в редакції 2024 року та прийняла до уваги усі пропозиції та зауваження до ОНП.

Наступний етап – це затвердження ОНП на Вченій раді НАУ, успішний набір аспірантів та початок роботи.