Міжнародна науково-практична конференція «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності»
6 листопада 2024 року на базі кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій НАУ відбулася 15-та Міжнародна науково-практична конференція «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності» — «Multimedia Technologies in Education and Other Spheres of Activity» (MTESA 2024). Захід, що традиційно об’єднує провідних експертів, науковців та практиків з різних країн, цього року пройшов в онлайн-форматі.
Місією конференції було представлення новітніх результатів у сфері використання мультимедійних технологій у різних галузях суспільства, що сприяє підвищенню ефективності навчальних процесів, професійної діяльності та роботи з інформацією.
Цьогорічна конференція характеризується широкою географією учасників. До заходу долучилися представники провідних університетів та наукових установ України, Польщі, Німеччини, Канади та інших країн. Серед співорганізаторів були: Кафедра комп’ютерних мультимедійних технологій Національного авіаційного університету, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Каунаський технологічний університет, Академія спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (Республіка Польща), Інститут соціологічних наук та педагогіки Університету природничих наук у Варшаві (Республіка Польща), ТОВ “ЦИФРОВІ ДОКУМЕНТИ”, Університет Байройту (Німеччина), Playcus Global Corp (Канада), Студія Silver Monk, Гданський університет (Польща), Інститут інформаційних технологій Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, Факультет електроніки Національного технічного університету України “КПІ імені Ігоря Сікорського” та Інститут поліграфії та медійних технологій Національного університету “Львівська політехніка”.
Пленарне засідання конференції розпочалося з вітального слова Волошина Юрія Олексійовича, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України та декана факультету міжнародних відносин НАУ. До привітань долучилися також Марина Василівна Стригуль, кандидат соціологічних наук, доцент, заступник декана факультету міжнародних відносин НАУ. Вітальне слово від кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій виголосили Олександр Антонович Бобарчук, кандидат технічних наук, завідувач кафедри та Микола Андрійович Мелешко, кандидат технічних наук, професор кафедри, засновник та перший завідувач кафедри.
Програма пленарного засідання була насичена доповідями від представників вітчизняних і зарубіжних університетів та наукових установ. Науковці та практики задали високий тон конференції, обговоривши найактуальніші тренди у сфері мультимедіа що викликало значний інтерес серед учасників. Доповіді порушували актуальні питання, сприяли жвавому обговоренню та обміну думками.
Після завершення пленарного засідання учасники розпочали роботу в секціях, серед яких були: «Теоретичні основи створення та використання мультимедійних технологій», «Апаратно-програмне забезпечення мультимедіа», «Мультимедійні ресурси електронних архівів, бібліотек та музеїв», «Віртуалізація засобів мультимедіа», «Імерсивні технології», «Мультимедійні технології в освіті», «Використання штучного інтелекту в мультимедійних технологіях», «3D-технології в мультимедіа, анімації та відеоіграх». Виступи учасників були надзвичайно цікавими й актуальними, вони ділилися власним досвідом та інноваційними розробками, що забезпечило плідну й конструктивну атмосферу конференції у рамках тематичних секцій.
Після завершення секційної роботи відбулося закриття конференції, під час якого учасники підбили підсумки обговорень, визначили перспективні напрямки розвитку мультимедійних технологій.
Конференція MTESA 2024 пройшла надзвичайно ефективно та результативно, об’єднавши науковців і практиків з різних країн. Чекаємо на нові зустрічі та продовження традиції міжнародного обміну знаннями в галузі мультимедійних технологій!
З програмою конференції можна ознайомитися тут.