Відкрита лекція з дисципліни «Основи технічної естетики і дизайну»

На кафедрі комп’ютерних мультимедійних технологій 28.09.2024 року відбулася відкрита лекція з дисципліни «Основи технічної естетики і дизайну» на тему «Дизайн афішно-плакатної продукції» для здобувачів вищої освіти 3 курсу бакалаврату. Доцент кафедри Денисенко С.М. розкрила значення плакатного дизайну та його роль у реаліях сьогодення. Лекція викликала справжній інтерес, адже актуальність теми не викликає сумнівів у контексті сучасного візуального спілкування.

В лекції була висвітлена історія становлення плакату від його витоків до сучасних цифрових технологій, показані провідні дизайнерські школи, види та особливості створення цього виду продукції. Здобувачі мали змогу ознайомитися основними принципами композиції, колористики та типографії, які відіграють ключову роль у плакатно-афішному дизайні.

Педагогічний підхід включав застосування мультимедійної презентації, насиченої яскравими прикладами робіт як світових, так і українських дизайнерів на актуальні соціальні теми, що зробило матеріал зрозумілим і доступним. Завдяки мультимедійній презентації здобувачі змогли не лише ознайомитися з теоретичним матеріалом, але й наочно побачити, як різні дизайнерські рішення впливають на сприйняття плакату. Окремо було розглянуто такі інноваційні технології, як QR-коди та доповнену реальність, що відкривають нові можливості для взаємодії глядача з плакатом.

Лекція викликала великий інтерес у слухачів і стала відмінним стартом для подальшого вивчення цієї цікавої та актуальної теми.