Конкурс на стипендії “Героїв Небесної Сотні”

Про подання кандидатів
на здобуття академічних стипендій
імені Героїв Небесної Сотні

Шановні студенти!

Оголошено прийом документів на здобуття стипендій імені Героїв Небесної Сотні.

Стипендію для студентів було засновано Урядом України за інціативи родин Героїв Небесної Сотні та активної участі Ради молодих учених при МОН.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. № 896 «Про заснування академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні», Положення про конкурсну комісію з призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 19.04.2018 р. № 396, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.05.2018 р. за № 599/32051, засновано академічні стипендії імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту за спеціальностями: «Фізична терапія, ерготерапія», «Залізничний транспорт», «Агроінженерія», «Економіка», «Військове управління (за видами збройних сил)», «Географія», «Архітектура та містобудування», «Інженерія програмного забезпечення», «Сценічне мистецтво», «Психологія» і згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 25.02.2019 р. № 255 утворено конкурсну комісію з призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні.

На виконання зазначеної постанови просимо подати кандидатів на здобуття академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні до першого травня 2019 року для призначення заснованих стипендій.

Згідно з Положенням про академічні стипендії імені Героїв Небесної Сотні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 896 «Про заснування академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні», кандидатом на призначення стипендії може бути студент (курсант), який своєю активною громадянською позицією утверджує ідеали та цінності Революції Гідності.

Відбір кандидатів на призначення стипендій здійснюється за результатами першого семестрового контролю навчального року, що передує року їх призначення, з числа:

• студентів, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності та отримали право на академічну стипендію, займають рейтингові позиції в межах 10 відсотків перших за рейтингом (або є першими в рейтингах, до яких входять не більше 10 здобувачів вищої освіти), згідно з яким у відповідному закладі вищої освіти призначаються і виплачуються академічні стипендії;
  • курсантів, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності, мають зразкову військову дисципліну.

Від кожного закладу вищої освіти може бути відібраний лише один кандидат за кожною з визначених постановою спеціальностей. У разі подання від закладу освіти двох чи більше кандидатів за однією спеціальністю документи кандидатів не розглядаються.

Відбір кандидатів на отримання стипендії здійснюється вищим органом студентського самоврядування (загальних зборів (конференції) студентів (курсантів) закладу вищої освіти у затвердженому ним порядку.

Ураховучи вищезазначене, заклади вищої освіти державної форми власності мають надіслати:

1. Супровідний лист за підписом керівника закладу вищої освіти.
    • Рішення (витяг з рішення) вищого органу студентського самоврядування. До нього додаються матеріали, що підтверджують активну громадянську позицію студента (курсанта), яка сприяє:
    • становленню демократичної та правової держави, розвитку в закладі освіти та в суспільстві принципів демократії, справедливості та рівності;
    • усвідомленню студентами (курсантами) цінностей громадянського (вільного демократичного) суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина;
    • утвердженню та захисту прав і свобод людини та громадянина, інших демократичних цінностей і свобод;
  2. Мотиваційний лист (для студента).
  3. Витяг з рішення стипендіальної комісії, що підтверджує його право на призначення академічної стипендії (для студента).
  4. Матеріали, що підтверджують успіхи та досягнення (для курсанта).

Водночас повідомляємо, що стипендії виплачуються закладами вищої освіти щомісяця за місцем навчання стипендіата протягом навчального року починаючи з 1 вересня за умови підтвердження права кандидата на академічну стипендію за результатами другого семестрового контролю навчального року, що передує року її призначення:

• студентам – за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді кошторису закладу вищої освіти на виплату академічних стипендій, у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України, що складає з 2019 року для студентів закладів вищої освіти I-II рівня акредитації, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, – 2130 гривень на місяць, для студентів закладів вищої освіти III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”, – 2480 гривень на місяць. (постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1047 «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 918).
  • курсантам – за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді кошторису закладу вищої освіти на стипендіальне забезпечення, у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2019 року, що складає 1921 грн. (відповідно до Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік»).

Пропозиції надсилати до Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України на адресу: 03045, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, Удаловій О. Ю., а також електронну версію на e-mail: olenaudalova55@gmail.com.